Kuantum Düşünce nedir?

      Kuantum düşünce artık kuantum fiziğinin de kanıtladığı gibi  bilinçli bir  düşünme tarzıdır.

       Atom altı boyutta katı hiçbir şey yoktur, her şey enerjidir. Herkes , her şey bir enerji ve hayat aslında bir bütündür. Hepimiz birbirimizle etkileşim içindeyiz ve aramızda bir çekim yasası var. Çekim yasası evrenin en temel yasalarından biridir. Evrende her şey enerjiden oluşur. Bizler de, düşüncelerimiz de birer enerjiyiz. Yaydığınız enerjinin frekansı, kalitesi hayatınıza çektiğiniz durumları ve kişileri belirler. Dünya yaydığınız enerjiyi size yansıtır. Bu çekim yasasının inkar edilemez gerçeklerinden biridir. Evinizde, işinizde, ilişkilerinizde yaşadığınız ve yaşayacağınız her şey, yarattığınız enerjinin somutlaşmış halidir. Eğer evrensel enerjiyle uyum içindeyseniz, yaşamın tüm gücü ve bilgeliği, evrenin tüm sevgisi ve bolluğu emrinize sunulur.

      Kuantum fiziği, klasik Newton fiziğinden farklı olarak evrende olasılıklar olduğunu söyler. Belirsizlik teorisi, insanın sonsuz olasılıklar içinde yaşadığı üzerinedir. Hayat, evren bir olasılıklar dünyasıdır. Bizler neye odaklanırsak hayatımızda onu yaratırız. Hepimiz enerji olduğumuza göre niyetimizle maddeyi etkileyebilir ve odaklandığımızı hayatımızda gerçekleştirebiliriz.

      Hayat an be an bir seçimler dizisidir. Biz de bilinçli ya da bilinçsiz her an seçim yapıyoruz ve bu seçimlerle hayatımızı şekillendiriyoruz. İşte bu bilinçsiz yaptığımız seçimleri düzeltebilmek için derin seviyede çalışmalar yapmak, içsel dünyamızı temizlemek, bizi engelleyen enerjilerden kurtulmak gerekir. Kuantum düşünce de bize bu değişimi sağlar. Doğduğumuz andan itibaren yaşadığımız her an, yanında bir duygunun eşlik ettiği her düşünce bizim bilinçaltımızda kayıtlıdır. Burada pozitif ve negatif birçok inanç kaydımız bulunur. Başarımızı, sağlığımızı, ilişkilerimizi, mutluluğumuzu… sabote eden işte bu negatif bilinçaltı inançlarımızdır. Bunun yanında toplumsal inançlar, aile dinamikleri ve toplumsal inançlar da bizi etkileyen, hatta kendimizle ve hayatla ilgili temel kararlarımızı oluşturan yapıtaşlarıdır. Hayatımıza çektiğimiz hastalıklarda, mutsuzluklarda, başarısızlıklarda, parasızlıklarda bu kayıtlarımızın imzası vardır ve biz onları keşfedip, fark edip değiştirmedikçe de bir kalıp olarak hayatımızda tekrar edip duracaktır. Değişim ve gelişim ise bu inançların, enerjilerin ve aktarımların açığa çıkması ve çözülmesiyle gerçekleşir. 

      Örneğin, ebeveynimizden sürekli “Paramız yok”,  “Para kazanmak ne kadar zor.” gibi cümleler duydukça para hakkında negatif yani paranın kötü olduğu inancını ekebiliriz içsel dünyamıza. Aynı inanç bize aile köklerinden de aynı genler gibi miras kalabilir, negatif enerjiler aile büyüklerinden aktarılabilir. Böylece de ne kadar uğraşsak da, çalışsak da, bilinçli halimizle parayı sevsek de, bol parayı hayatımıza çekmek imkansız olur. İşte bizi engelleyen çekirdek inancımızı bulup onu bizi destekleyecek şekilde değiştirdiğimizde  hayatımızda istediğimiz değişikliklere kavuşabiliriz.

      Kuantum düşünce teknikleriyle, hayatımızı yeniden şekillendirebiliriz. Yaşadığımız farkındalıklar geçmişimizin çözülmesinde, neyi, kimi, neden ve nasıl hayatımıza çektiğimizi anlamada çok yardımcıdır. Bununla beraber, sıkışıp kalmış, zamanında ifade edilmemiş duyguyu yaşamadığımızda beklediğimiz değişiklik tam gerçekleşemeyebilir. Kuantum düşünce teknikleriyle  hayatımızda bir yolculuğa çıkar ve ifade edilmemiş duyguları, anları bulup bu duyguların boşalımını yaşarız. Bu temizlikle istediğimizi hayatımızda yaratabiliriz.

     

Özellik SIRA =
Özellik Tür =
Her Hakkı Saklıdır © 2013 YıldızKaracasoY
Web Tasarım: AdaNET